Okolica

Kaszuby są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski - z tego względu często określane są mianem "Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo Kaszub stanowią przepiękne lasy oraz jeziora. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój czynią Kaszuby naprawdę niesamowitym miejscem.

Strzepcz to wieś położona na Pojezierzu Kaszubskim. Wartym zobaczenia w Strzepczu obiektem jest kościół wybudowany po ostatniej wojnie. Część jego wyposażenia pochodzi jednak z wcześniejszego drewnianego kościółka stojącego w tym samym miejscu. Strzepcz posiada znakomite, choć nie wykorzystane warunki jako miej­scowość wypoczynkowa -jezioro, leżące praktycznie w środ­ku wsi, pełna infrastruktura handlowa, dogodne połączenia PKS z Wejherowem, Gdynią, Kartuzami i Lęborkiem. Kilometry leśnych dróg zachęcają do wycieczek pieszych jak i rowerowych.
W okresie letnim w szkolnym budynku funkcjonuje małe muzeum, prezentujące zbiory związane z dziejami Głodnicy (wybudowania Strzepcza) i dawnym życiem mieszkańców. Przy budynku szkoły znajduje się pomnik Macieja Nitki Głódkowskiego, bohatera jednego z humorystycznych opowiadań kaszubskiego pisarza Alojzego Budzisza.
Formularz kontaktowy

Polecamy:

Noclegi nad morzem:
www.jastrzebia.org.pl
Serwis turystyczny www.ostrowo.org.pl

Projekt i wykonanie:

tworzenie stron